pjovimas-lazeriu-lentyna

Preciziškos konstrukcijos – pjaunant detales lazeriu

Metalinių baldų gamyboje pjovimas lazeriu šiandien tikrąja to žodžio prasme „karaliauja“. Tai ypač švariai ir tiksliai atliekamas metalinės detalės pjovimas remiantis dizainerių paruoštais brėžiniais. Lazerį su optika valdo kompiuteris, kur specialiai tam sukurtoje programoje įkeliami ketinamų išpjauti detalių brėžiniai. Lazerio gija pjauna tirpindama metalą, tad metalo lakštus ar vamzdžius apdirbti galima daug greičiau nei atliekant tą patį procesą su vandens pjovimo staklėmis. Svarbu paminėti ir tai, kad dėl tiksliai sureguliuotos temperatūros gaminiai išpjauti lazeriais nesideformuoja ir nereikalauja papildomo apdirbimo, todėl toks būdas yra našus ir ekonomiškas.

metaline-lentyna-pjovimas-lazeriu

Metalo gaminiai ruošiami pagal individualius projektus, tad nėra svarbu ar gaminsite vienetais, ar serijomis. Serijinis gamybos būdas labai patogus įrenginėjant, pavyzdžiui, kelias to paties tinklo parduotuvių vitrinas ar ekspozicijas. Priklausomai nuo poreikio – ekzpozicinės lentynos gali reprezentuoti prekinį ženklą jose išgraviravus logotipą ar kitą reikalingą informaciją atspindinčią sumanytą dizaino idėją.

Kokiam interjero stiliui tinka metalinės ekspozicinės lentynos?

Žvelgiant iš skirtingų dizainų perspektyvos, metalinės ekspozicinės lentynos gali būti labai „lankstus“ gaminys. Pasirinkdami norimą metalą kartu su kitomis detalėmis, tokiomis kaip stiklas, medis, akmuo ar cementas galite išpildyti daugybę įvairių interjerų. Keletą pavyzdžių pateiksime ir straipsnyje.

Modernus stilius. Tai ryškios, ritmiškos linijos ir formos, kontrastingos detalės. Metalas dažniausiai nedengiamas jokia priemone, paliekama natūrali tekstūra. Derinamos skirtingos medžiagos ir faktūros, tai reiškia, neapsiriksite tokiam interjerui parinkę ekspozicinę metalinę lentyną su stiklo, medžio ar plastiko dalimis. Toks baldas tiks tiek svetainėje, tiek valgomojo ar darbo erdvėse.

Klasikinio stiliaus interjeruose vyrauja ritmiškos, taisyklingos, tarpusavyje derančios detalės, dekoratyvūs elementai. Gamindami baldus ar lentynas klasikiniam interjerui galime pasitelkti metalinių konstrukcijų apdirbimą lazeriu ir taip išgauti labai tikslius, vienodus reikiamus elementus, kurti ažūrines detales. Tokiam interjero stiliui kuriami metalo dirbiniai gali būti gaminami iš nerūdijančio plieno, žalvario ar dengiami įvairių atspalvių dažais. Dažniausiai klasikiniame interjere „karaliauja“ žalvaris, kuris išoriškai neapdirbtas ilgainiui keičia atspalvį ir įgauna sendintą išvaizdą, kas gaminiuose virsta išskirtiniu akcentu.

pjovimas-lazeriu-lentyna-klasikinis-interjeras

Skandinaviškas stilius – jame vyrauja paprastumas ir konkretumas. Vyrauja žemiškos spalvos, balduose metalas dažniausiai derinamas su medžiu bei stiklu. Tokiuose interjeruose metalinės konstrukcijos reikalingos funkcionaliems, patalpų neapkraunantiems sprendimams.

Minimalizmas. Stilius, kuriame dominuoja erdvės ir šviesa, daiktų patalpoje minimaliai arba visai nėra siekinat išlaikyti patalpoje vyraujantį balansą. Tai stilius stipriai išryškinantis interjere esančias detales, todėl itin svarbus medžiagiškumas, jų kokybė. Derinamas stiklas, medis, metalas. Grakštumą ir šviesą galite išgauti erdvių skirstymui pasirinkdami metalines konstrukcijas ar jų dekoro elementus.

Industriniame stiliuje atviros metalinės konstrukcijos pasirenkamos itin dažnai, nes akcentuojami ir išryškinami techniniai, inžineriniai sprendimai bei komunikacijos – atviros sijos, vamzdžiai, ventiliacija. Metalo paviršiai paliekami natūralūs, neapdirbami. Atviros, metalo konstrukcijos ekspozicinės lentynos tiks tiek industrinio stiliaus namuose, tiek darbo erdvėse. Pastaruoju atveju tai gan dažnas pasirinkimas padalinant erdvę į kelias mažesnes, jaukesnes darbo vietas.

industrinis stilius-pjovimas-lazeriu-interjere

Eklektiškas stilius savyje talpina įvairius stilius. Tai jų derinimas kartu. Įvairovė ir eksperimentai, neturintys praktiškai jokių taisyklių. Tokio stiliaus interjerams itin dažnai prireikia unikalių, vienetinių baldų sprendimų.

Tikslus planavimas nulems interjero projekto sėkmę

Nesvarbu ar kuriate naują interjerą ar norite atnaujinti jau esamą – pirmiausia išsiaiškinkite ir išsigryninkite savo viziją, kurią naujai kuriamas interjeras ir jo baldai turi atitikti. Antra – aiškiai įsivardinkite, kokią funkciją gaminys turėtų atlikti erdvėje – tapti pagrindiniu patalpos interjero akcentu ar funkcionaliu ir kasdien naudojamu baldu.

Baldo ar kito norimo gaminio idėją patikėkite profesionalams, kurie ją pavers į tikslų ir gamybai paruoštą brėžinį, tinkamai apskaičiuos medžiagų ir gamybos kaštus bei terminus, o taip pat pakonsultuos iškilus įvairiems klausimams.

Politeca komanda dirba su TruLaser fiber lazeriu, kuriuo gali išpjauti metalo lakštus, vamzdžius, kvadratinius ir stačiakampius profilius, kampuočius bei lovius iš įvairiausių metalų. Patikėkite mums savo idėjas, o mes jas paversime realybe!