lakstinio-metalo-lankstymas

Lakštinio metalo lankstymas tai dar vienas itin populiarus metalo apdirbimo būdas. Šiuo metodu galima lankstyti įvairios rūšies metalo lakštus, kurių storis siekia nuo 0,5 iki 6 mm. Tokio tipo metalo apdirbimas atliekamas pasitelkiant specialias lankstymo stakles, kurių darbinis ilgis (priklausomai nuo modelio) gali siekti nuo 2 iki 4 metrų. Lenkimo staklės veikia hidraulinio preso pagalba, o medžiagos apdirbimo kryptys bei lenkimo laipsniai priklauso nuo staklių kompiuterinėje sistemoje nustatytų parametrų. 

Lakštinio metalo lankstymas yra neatsiejama interjero elementų bei detalių gamybos dalis. Pasitelkiant šį metodą galima sukurti tiek funkcionalius, tiek ir dekoratyvius sprendimus. Šiame straipsnyje pateiksime keletą pavyzdžių, kur lankstymas užima nemažą dalį metalo pritaikymo darbų pasirinktose erdvėse.

lakstinio-metalo-lankstymas-gaminiai

Metalo lakštų gaminiai interjere 

Gaminių iš metalo lakštų rasime tikrai bet kokioje patalpoje. Vieni jų dažniausiai nepastebimi, nes atlieka pagalbinę funkciją kitoms interjero detalėms, kiti sprendimai akcentuoja patalpos stilių ir tampa vieni labiausiai akį traukiančių elementų. Toliau straipsnyje pateiksime populiariausius lakštinio metalo gaminius, kurių išpildyme be lenkimo staklių tikrai neapsieitume.

Dekoratyvinės sienos plokštės. Dėka lenkimo įrenginio lakštiniam metalui galima suteikti įvairias formas ir profilius, galimus pritaikyti dekoratyviniam sienų užbaigimui viešbučių ar biurų laukiamuosiuose, o taip pat parduotuvių, kavinių ar gyvenamųjų patalpų erdvėse, siekiant sukurti labiau industrinį bei modernistinį stilių. Tokiam dekorui galima pasitelkti įvairių rūšių bei spalvų metalo plokštes, parinkti norimą dekoratyvų apdirbimą ir patalpos įvaizdis gali kardinaliai pasikeisti nuo industrinio iki klasikinio ar alsuojančio prabanga.

Lubos. Retai kada žvelgiame į lubas, tačiau neatkreipti dėmesio į pagamintas iš metalo tikrai nepavyktų. Priklausomai nuo vaizduotės lubos gali virsti tikra mozaika, su skirtingais iškilimais, linijomis ar kryptimis. Tiek simetrija, tiek asimetrija šioje vietoje yra sveikintina ir jūsų interjeras akimirksniu paliktų neišdildomą įspūdį.

lakstinio-metalo-lankstymas-lubos

Patalpų pertvaros ir širmos. Šiandien kuriant patalpų interjerus vis dažniau sutinkamos metalinės pertvaros norimoms erdvėms atskirti. Pertvaros gali būti stacionarios, varstomos arba stumdomos. Pastarųjų atveju sulankstytas lakštas taip pat gali būti naudojamas ir kaip bėgelis pertvaros slankiojimui. Pagrindinis pertvarų bei širmų tikslas yra atskirti erdves jų neužgožiant, o drauge kombinuojant metalą su stiklu, medžiu ar kitomis medžiagomis suteikti erdvei jaukumo ir stiliaus.

Baldai. Apie šiuos gaminius, tikriausiai, galėtume parašyti ir atskirą straipsnį. Metalo lakštų lankstymas mums suteikia plačias galimybes įvairių baldų bei jų detalių gamyboje. Inovatyvūs bei ergonomiški stalų, kėdžių, lentynų ar kitų gaminių dizainai, žinoma, nepamirštant ir funkcionalumo, leidžia juos pritaikyti bet kokiame stiliuje.

lakstinio-metalo-lankstymas-stalas-kedes

 

Architektūriniai sprendimai. Metalo lakštų lenkimas ir lankstymas dažnai naudojamas gaminant laiptus, turėklus ar baliustradas. Šiuos sprendimus galima pritaikyti atsižvelgiant į pastato stiliaus ypatybes, tuo pačiu paverčiant juos išskirtinai akį traukiančiais objektais.

Apšvietimo sprendimai. Metalo lakštų lankstymas šioje vietoje taip pat užima gan didelę vietą. Būtent tokio apdirbimo dėka galima sukurti įvairių formų bei dydžių šviestuvus ar kitus patalpos apšvietimo išpildymui skirtus elementus, kurių dizainas, be abejonės, priklauso nuo galimybių ir poreikių bei kitų stilių diktuojančių aspektų.

Verta paminėti, kad metalo lakšto lanktymui tinka naudoti įvairių rūšių metalai: aliuminis, nerūdijantis plienas, žalvarisi ar varis, kurie pasižymi skirtingomis charakteristikomis bei apdirbimo būdais, galinčiais įnešti savito žavesio į bet kokią erdvę.

lakstinio-metalo-lankstymas-skirtingi-metalai

Taigi, metalo lakštų lankstymas užima tikrai svarbią dalį šios žaliavos apdirbimo procesuose. Jo dėka galime įgyvendinti net ir pačius išskirtiniausius sprendimus, pasižyminčius funkcionalumu, estetika ir plačiomis pritaikymo galimybėmis. Vienintelis dalykas, ką verta padaryti tai patikėti savo idėjas profesionalams, kurie jas pavers realybe!