metalo-poliravimas

Metalo poliravimas priskiriamas prie dekoratyvinio (kosmetinio) gaminio išorės užbaigimo. Būtent šio proceso metu, specialiu poliravimo prietaisu kartu su pasta metalo paviršius veikiamas tol, kol įgauna norimą užbaigimą ir spindesį. Šis metalo apdirbimo būdas dažniausiai naudojamas norint pašalinti įvairius paviršiuje atsiradusius nelygumus, subraižymus ar kitus defektus, gadinančius estetinę gaminio išvaizdą. Dažniausiai poliravimas atliekamas su nerūdijančiu plienu, aliuminiu, žalvariu, variu, sidabru bei chromu. Būtent šio apdirbimo proceso dėka galima atskleisti tikrąjį kiekvieno metalo spindesį bei spalvinę gamą.

Kaip atliekamas metalo poliravimas?

Metalo poliravimo procesas, atsižvelgiant į naudojamo metalo rūšį bei norimą pasiekti rezultatą, gali būti atliekamas keliais etapais. Dažniausiai atliekami šie žingsniai:

Metalo paviršiaus paruošimas. Tam, kad poliravimas būtų sklandus – būtina švariai nuvalyti paviršių: pašalinti susikaupusius nešvarumus, riebalus bei dulkes. Šiam tikslui paprastai naudojami įvairūs tirpikliai, riebalų šalinimo ar valymo priemonės. Dirbant su bet kokiais cheminiais produktais labai svarbu, kad procesas būtų atliekamas gerai vėdinamoje patalpoje ir, žinoma, taip kaip nurodyta naudojimo instrukcijoje.

metalo-poliravimas-valymas

Šlifavimas. Šis procesas yra būtinas tuomet kai ant poliruojamo metalo pastebimi gilesni įbrėžimai, įlinkimai ar didesnės dėmės. Šlifuojant naudojami šiurkščiavilniai abrazyvai tokie kaip švitrinis popierius ar specialūs diskai, siekiant sulyginti ir suvienodinti paviršių.

Šlifavimas naudojant smulkius abrazyvus. Iš esmės tai tas pats procesas kaip ir aukščiau paminėtas poliravimas, tačiau, naudojami gerokai smulkesni abrazyvai, siekiant dar labiau patobulinti metalo gaminio paviršių. Dažniausiai tokiam procesui atlikti reikalingas švitrinis audinys, šlifavimo diskai (su itin smulkiomis abrazyvinėmis dalelėmis) bei speciali pasta. Procesas gali būti atliekamas naudojantis kampiniu šlifuokliu, juostiniu šlifuokliu ar rankomis su specialiai tam pritaikytais įrankiais. Šio proceso metu palaipsniui išlyginamas paviršius ir pašalinami likę įbrėžimai ar dėmės. 

Poliravimas. Priešpaskutinėje proceso dalyje naudojamos specialios poliravimo pastos bei mišiniai, kurių dėka metalo paviršius palengva įgauna blizgesį. Pastų bei mišinių priemonės dažniausiai susideda iš abrazyvinių dalelių, suspenduotų vaško arba aliejaus pagrindu pagamintose junginiuose. Poliravimui skirtas mišinys ant paviršiaus tepamas minkštu skudurėliu arba poliravimo ratuku ir sukamaisiais judesiais arba judant juostiškai (pirmyn, atgal) pasirinkta kryptimi įtrinamas į metalo išorę. Poliravimo metu pašalinami visi, po šlifavimo likę smulkūs įbrėžimai ir paviršius įgauna blizgesį.

metalo-poliravimas-puodai

Užbaigimas arba apdaila. Atlikus poliravimą labai svarbu apsaugoti paviršių ne tik nuo nešvarumų, bet ir oksidacijos ar korozijos. Užbaigimui dažniausiai naudojami specialiai metalui skirti sandarinimo skysčiai, lakas ar vaškas metalui.

Skirtingi metalai – skirtingas apdirbimas

Būtina paminėti, jog atsižvelgiant į naudojamo metalo rūšį – poliravimo technika bei jam naudojami produktai gali skirtis. Pavyzdžiui, nerūdijantis plienas dėl savo struktūros ir kietumo yra poliruojamas kitaip nei varis ar žalvaris, kurie yra gerokai “minkštesni” metalai. Taip pat metalo poliravimas labai priklauso ir nuo gaminio sudėtingumo, kuo sunkiau prieinamos vietos – tuo skirtingesni įrankiai bei poliravimo metodai bus naudojami.

Metalo poliravimas gali būti atliekamas mechaniškai, kur poliravimo mišiniai įtrinami į metalinį paviršių rankomis arba pasitelkiant į pagalbą kampinį bei tiesinį rankomis valdomus šlifuoklius taip pat apvalių profilių ir plokštumų poliravimo stakles. Metodo pasirinkimas priklauso nuo gaminio dydžio, paviršiaus sudėtingumo ir norimo pasiekti rezultato.

metalo-poliravimas-prietaisas

Toks metalo apdirbimo procesas naudojamas įvairiose industrijose, įskaitant kosmonautikos, automobilių, papuošalų, buitinės technikos, baldų, interjero detalių bei kitose srityse. Būtent šis žaliavos apdirbimo metodas suteikia galimybę defektuotus bei subraižytus gaminius prikelti naujam gyvenimui.

Domina metalo poliravimo paslaugos? Susisiekime!