Metalo gaminiai kartu su metalo apdirbimo galimybėmis tobulėja kasdien, todėl šios medžiagos panaudojimas interjere užima pakankamai daug vietos. Garsių interjero dizainerių svetainėse tikrai pamatysime daug drąsių sprendimų, kuriuose vyrauja metalo gaminių produkcija. Turėdami unikalią idėją galime būti tikri, jog dėka metalo lankstumo jos įgyvendinimas tikrai įmanomas, tačiau yra vienas bet. Metalas, kaip ir bet kokia statybinė medžiaga, reikalauja išmanymo. Tam, kad sukurti unikalų gaminį, būtina žinoti smulkiausias nuo metalo apdirbimo iki derinimo su kitomis medžiagomis detales. Šiame straipsnyje mūsų įmonės ekspertai pataria, kokių klaidų nedaryti išskirtinio interjero įgyvendinimo procese pasitelkiant metalą.

metalines-detales-metalo-gaminiai

Metalinės detalės interjere

Nors metalas iš savęs pakankamai sunki medžiaga, tačiau apdirbimo procesų dėka jam galima suteikti lengvumo, minimalistiškumo ar plastiškumo. Kuriant patalpos interjerą pirmiausiai būtina aiškiai suprasti, kokio jausmo šioje erdvėje norite, nes nuo to priklausys ir metalinių detalių parinkimas. Vieni interjerai kupini šviesių spalvų, pasižymi mažesniu daiktų kiekiu ir didesne erdve (aukštesnėmis lubomis, didesne kvadratūra), kituose, vos įžengus į patalpą, juntamas metalo, betono ir medžio svoris bei tvirtybė.  Suprantama, jog nesant šios srities specialistu labai lengva pasimesti tarp informacijos ir įvairių vizualizacijų gausos. Palengvinkite sau kūrybos procesą atsakydami į klausimus:

  1. Kokio dydžio erdvė?
  2. Kokios pagrindinės spalvos norėtumėte, kad dominuotų?
  3. Kokie jausmai turėtų užplūsti įžengus į šią erdvę?

Kai jau turėsite atsakymus į šiuos klausimus – kur kas paprasčiau įsivertinsite tolimesnius norus. Internete gausu jau įgyvendintų interjerų fotografijų, į kurias pasidairius galima suprasti, kokio tipo metalo gaminių produkcija vyrauja kiekvienoje patalpoje. Tad šiek tiek patobulinus jau matytą vaizdą, galima tikrai sukurti šį tą išskirtinio.

Renkantis metalines interjero detales tikrai nebūtina drąstiškai keisti jau esančio interjero. Dažnai pakanka išsirinkti erdvę, kurioje norėtųsi pokyčių ir įsivertinti – jie turėtų būti minimalūs ar kardinalūs. Dažniausiai pakanka pakeisti ar pastatyti keletą baldų (kartais ir baldų kojas), apšvietimo sprendimus, kur metalo prisilietimas tampa itin ryškus.

Metaliniai laiptai – maža ar didelė interjero detalė?

Laiptai labai dažnai laikomi pagrindine patalpos ašimi, aplink kurią sukasi visos kitos patalpos detalės. Jų išvaizda gali aiškiai apibrėžti, koks interjero stilius vyrauja erdvėje. Laiptus, pagamintus tik iš metalo labai dažnai pastebėsime industriniame, urbanistiniame interjeruose, o jo derinius su stiklu, medžiu ar betonu – modernios, skandinaviškos, klasikinės ar kito stiliaus erdvės apsuptyje.

metalo-gaminiai-metaliniai-laiptai

Besispecializuojantiems architektūroje metalinių laiptų konstrukcijos taipogi nėra svetimos. Kartu su kitomis detalėmis laiptai pabrėžia pastato išorės stilių, o taip pat atlieka techninę paskirtį. Sunkiausias darbas laiptų pritaikyme – tai įsivertinti erdvę bei techninius parametrus. Turėdami tokią informaciją galime sukurti geriausią įmanomą sprendimą, kur metalas virsta skoningu, tvirtu bei patikimu gaminiu.

Metalinė židinio apdailos konstrukcija

Dar viena modernaus interjero tendecija – tai metalinė židinio apdailos konstrukcija. Tokio tipo sprendimus išvysti galime modernumu alsuojančiuose interjeruose. Į pagalbą pasitelkiant metalo apdirbimo technologijas šiai detalei galime suteikti norimą faktūrą ir išvaizdą. Dažniausiai tokiam apdailos sprendimui pasirenkami metalo lakštai (derinami kartu su izoliacinėmis karščiui atspariomis medžiagomis). Metalo lakštai yra lengvesni (neužima daug erdvės), patogiau pjaunami lazeriu bei poliruojami siekiant išgauti norimą formą ir paviršių (ažūrinį, matinį ar veidrodinį). Renkantis tokią idėją savo namams ar kitai pasirinktai erdvei, visuomet pravartu pasikonsultuoti su specialistais, padėsiančiais sukurti ne tik išskirtinį, bet ir visus saugos reikalavimus atitinkantį sprendimą.

Pavyzdys:

Metaliniai baldai ar kitos stiliaus detalės – pagal asmeninį užsakymą

Džiaugiamės, jog vis tobilėjančių technologijų dėka galime sukurti dar sudėtingesnius ir itin daug kruopštumo bei dėmesio detalėms reikalaujančius gaminius. Tam, kad jūsų svajonė taptų realybe nepamirškite šių svarbių punktų:

  • Turėkite aiškų gaminio dizainą įprasminantį brėžinį. 

Metalo pjovimo lazeris gali išpjauti bet kokias 2D arba 3D brėžinio formatu pateiktas detales (Tokį brėžinį jums sukonstruoti gali tiek dizaineriai, tiek konstruktoriai ar kiti žmonės gebantys dirbti su specialiomis konstravimo programomis), tad pagrindinė kliento užduotis yra turėti itin tikslius brėžinius. Kuo šie išbaigtesni, tuo aiškiau gali būti pateikti darbo atlikimo terminai bei apskaičiuota kaina. Taip pat derėtų nepamiršti, kad ypač smulkios detalės brėžinyje gali reikalauti papildomo dėmesio ir, žinoma, lazerio energijos suvartojimo, kas gali įtakoti ir galutinę kainą.

  • Išsirinkite tinkamą medžiagą

Kadangi metalas įvairialypis, o jo rūšių gausa bei apdirbimo galimybės suteikia mums ypatingai daug laisvės – būtina gerai suprasti, koks metalas derinyje su kitomis medžiagomis geriausiai atskleis jūsų viziją. Gaminio Matiškumas, blizgesys, pasirinktos detalės ar forma jūsų vaizduotėje – mūsų rankose gali virsti tikru meno kūriniu.

  • Patikimi partneriai svarbūs

Metalo apdirbimo bei gamybos paslaugas teikiančių įmonių ir fizinių asmenų tikrai gausu. Renkantis su kuo dirbsite ir kam patikėsite savo idėjas labai svarbu surasti bendrą suvokimą apie gaminius. Gamybos procese reikalinga kokybiška, sklandi komunikacija. Profesionalus gamintojas padeda įsivertinti visas rizikas, išsiaiškinti poreikius iki smulkmenų, nuo kurių priklauso galutinis, abi puses tenkinantis, rezultatas.

Metalo gaminių gausa neapsiriboja vien tik laiptų konstrukcijomis ar židinio fasadu. Apsidairę aplink tikrai pastebėsime, jog jų aplink apstu. Belieka tik pasinaudoti mūsų pateiktais patarimais ir su metalo detalių pagalba kurti grožį savo erdvėse.