Metalo apdirbimo galimybėms vis tobulėjant, interjeruose jis imamas naudoti vis drąsiau: metaliniai laiptai, šviestuvai, metalinės židinio apdailos ir baldai ir kita metalo gaminių produkcija. Viskas įmanoma, tačiau kokių klaidų nepadaryti? Pataria jau daugiau nei 25-erius metus su metalo apdirbimu dirbantys Politeca ekspertai.

Sunkus, solidus metalas ne tik puikiai dera su įvairiausiomis kitomis medžiagomis, nesvarbu apie kokį interjero stilių kalbėtume metalas suteikia elegancijos ir net prabangos. Nuo interjero stiliaus priklauso kuri metalo apdirbimo šaka jums bus artimesnė: kalvystė ar tolygus metalo apdirbimas lazeriu.

Metaliniai laiptai interjere

Nuo laiptų, o ypatingai laiptų rėmo ir porankio gali priklausyti visas interjero dizainas, kadangi laiptams galima pasirinkti daugybę konstrukcijų ir formų, medžiagų, spalvų.

Metaliniai laiptai gali būti pasirenkami tiek pastato viduje, tiek lauke, o taip pat skirsis ir pati paskirtis – techninė ar dekoratyvioji?

Klasikiniuose interjeruose dažniausiai pasirenkami mediniai laiptai, arba medis derinamas su metalu, o štai moderniuose, urbanistiniuose interjero sprendimuose ieškoma drąsių, išskirtinių sprendimų, kuriuos padeda įgyvendinti metalo apdirbimo galimybės.

Laiptų medžiagiškumui ir dizainui įtakos turės ir jiems skiriamas plotas. Tai geriausiai nustatyti gali interjero dizaineriai ar architektai, kurie apskaičiuos reikiamą plotą ir papasakos esamos erdvės galimybes, tuomet galėsite rinktis medžiagas ir stilių.

Renkantis metalinės konstrukcijos laiptus galėsite išpildyti net ir itin originalius, išskirtinius sumanymus, kadangi metalo apdirbimo galimybės labai plačios. Apdirbimui pasitelkiant lazerį gausite itin tikslius detalių pjūvius, atliekamus pagal brėžinį, todėl medžiagą naudosite labai taupiai, galutinis produktas neišbrangs!

Kodėl verta rinktis metalinės konstrukcijos laiptus?

Laiptai su metaline konstrukcija negirgžda ir nesideformuoja, pakopos, turėklai gali būti sujungiami su įvairiausiomis kitomis medžiagomis – stiklu, medžiu ar kitos rūšies arba faktūriniu metalu.

Metalinė židinio apdailos konstrukcija

Moderniuose ir šiuolaikiškuose interjeruose įrengiant židinius vis dažniau pasirenkamos metalinės apdailos konstrukcijos ir dėka skirtingų metalo apdirbimo technologijų jiems suteikiama norima faktūra ir išvaizda. Reikiama konstrukcija dažniausiai pjaunama lazeriu, poliruojama iki išgaunamas norimas paviršius, taip pat, pagal sumanymą, galima paviršiui suteikti ažūrinį ar kitą stilistinį efektą.

Įrengiant židinį labai svarbu konsultuotis su profesionalais, kurie įrengs geriausias ir tinkamiausias izoliacines medžiagas, bei patars kaip geriausia sukonstruoti jūsų pasirinktam židiniui apdailą.

Pavyzdys:

Metaliniai baldai ar kitos stiliaus detalės – pagal asmeninį užsakymą

Pastaruosius dešimtmečius metalo apdirbimas tobulėja, o tobulėjant patiems lazeriams apdirbimo ir pjaustymo lazeriu technologijos vis modernėja paslaugų poreikis auga. Tai reiškia, kad jūsų sumanytiems projektams įgyvendinti – vis daugiau galimybių!

Keletas pavyzdžių:

Politeca komanda, dalinsi keliais patarimais, kaip sklandžiai įgyvendinti metalo produkcijos projektus:

  • Optimizuokite dizainą ir paruoškite tikslų failą

Ruošdami dizainą ir brėžinį su smulkiomis detalėmis atkreipkite dėmesį ar gaminys nepritrūks struktūrinio vientisumo. Pjaunant smulkias detales, ažūrus, raštus taip pat išaugs ir gamybos kaštai, nes pjovimui bus sunaudojama daugiau energijos. Taupydami medžiagas dizainą paruoškite taip, kad būtų išnaudojamas maksimalus pirminio metalo lakšto paviršiaus plotas.

Projektą turėsite paruošti 2D arba 3D formato vektoriniame faile pagal kurį dirbs lazeris. Tokį failą tinkamai paruošti padės grafikos dizaineris.

  • Išsirinkite tinkamą medžiagą

Galimybės pjaustyti ir apdirbti metalą yra plačios, tad galite rinktis iš daugybės skirtingų rūšių ir storio metalų. Rinkdamiesi apgalvokite kokios savybės bus reikalingos jūsų galutiniam objektui?

  • Rinkitės patikimus partnerius

Nors metalo pjaustymas lazeriu ir įvairiausio stiliaus apdirbimas vis populiarėja ir specialistus rasti nebus sudėtinga, prieš pradėdami savo projektą apžiūrėkite skirtingus specialistų darbus ir palyginkite sąlygas.

Rinkitės patikimus partnerius, kurie ne tik turi patirties su panašiais projektais, tačiau būtinai įvertinkite kiek dėmesio skiriama įsigilinti į jūsų projektą. Specialistai padės teisingai įvertinti darbo apimtis, parinkti medžiagas ir net išrinks metalo pjovimo lazerį, nuo to priklausys ir projekto išlaidų sąmata, ir galutinio produkto kokybė.

Turbūt jau susidarėte įspūdį kiek įvairiausių interjero projektų galima įgyvendinti metalinių projektų pagalba, teliko rasti specialistus, kurie pagal jūsų norus tai įgyvendins! Jau 25-erių metų metalo apdirbimo praktiką turintys Politeca specialistai įgyvendins visas jūsų vizijas!